XXIII edycja Tychy Press Photo: finał i wernisaż we wtorek 27 czerwca

We wtorek (27 czerwca) po raz dwudziesty trzeci poznamy wyniki konkursu na najlepsze zdjęcia dokumentalne wykonane w zeszłym roku przez tyszan lub w Tychach. Konkursową wystawę uzupełni ekspozycja prac Grzegorza Maciąga.

O godzinie 18 w galerii sztuki OBOK (Pasaż Kultury Andromeda) odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Tychy Press Photo 2023. Nabór prac do konkursu, w którym nagrodą poza możliwością wystawienia swoich prac jest 3000 złotych. Tegoroczny nabór zakończył się 24 maja; przyjmowane są zdjęcia zarówno profesjonalistów jak famatorów. Prace ocenia jury złożone z branżowych ekspertów z prasy, instytucji kultury i stowarzyszeń fotografów.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa prac tegorocznego gościa specjalnego. Autor portretów i reportaży Grzegorz Maciąg jest zaangażowany w rozwój środowisko na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, współtwórca dziesiątek wystaw, konkursów i plenerów fotograficznych o zasięgu krajowym. Wyróżniany i nagradzany w ważnych konkursach (VIVA Award, Sony Award, Świat Obrazu, Obiektywnie Śląskie, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, Fotografuj.pl).

okładka zinu Tyskiego Towarztstwa Fotograficznego 2022
okładka zinu Tyskiego Towarztstwa Fotograficznego 2022

W ostatnim czasie (20 czerwca w SDK Tęcza) miała także miejsce premiera fotoksiążki prezentującej 2022 rok w ujęciu twórców z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, któremu patronują organizatorzy Tychy Press Photo. Jest to drugi tego typu album (zin fotograficzny) TTF; można go obejrzeć w formę cyfrowej na stronie towarzystwa (ttf.tychy.pl).

Tpp 2010

Może Cię zainteresować:

Nie tylko dla zawodowców. Nabór zdjęć do konkursu Tychy Press Photo 2023

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/05/2023

Rzemiosło tychy wystawa

Może Cię zainteresować:

Tyskie rzemiosło w fotografii i eksperckie porady na Dzień Przedsiębiorcy

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/06/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023