Zmiany na tyskich ulicach w okresie Święta Zmarłych

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach jak co roku wprowadza tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na tyskich drogach prowadzących do cmentarzy. Od wtorku do czwartku należy się uważnie rozglądać wokół trzech głównych nekropolii miasta.

Od poranka 31 października do późnego wieczora 2 listopada w Tychach obowiązywać będzie tymczasowa reorganizacja ruchu w kluczowych w tym czasie miejscach - drogach dojazdowych nieopodal cmentarzy na Wartogłowcu, Starych Tychach i Żwakowie. W niektórych miejscach zaparkowanie będzie niemożliwe.

Utrudnienia na drogach w Tychach w okresie Wszystkich Świętych

Co się tyczy cmentarza komunalnego, wzdłuż Oświęcimskiej zostaną zabezpieczone krawędzie jezdni, aby wyeliminować postoje i poprawić widoczność pieszych. Na ulicy Cmentarnej obowiązywał będzie zakaz parkowania wzdłuż jezdni oraz zostaną wyznaczone przystanki tymczasowe dla pojazdów komunikacji zbiorowej. Zakaz parkowania będzie obowiązywał także na Jaskrów, a na skrzyżowaniu Bratków - Oświęcimska zostaną ograniczone relacje lewoskrętne.

MZUiM zaleca skorzystanie z komunikacji miejskiej.


Dojazd do mniejszych cmentarzy również będzie utrudniony - na Nowokościelnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy zachód-wschód (od Norwida w kierunku Kościuszki).
Na bocznej odnodze ulicy Żorskiej na Żwakowie (okolice hospicjum) zabronione będzie parkowanie po obydwu stronach jezdni.

Linia cmentarna

Może Cię zainteresować:

Komunikacja miejska w Tychach w okresie Wszystkich Świętych

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/10/2023

MZUiM Tychy

Może Cię zainteresować:

Do końca roku DK 44 w Tychach będzie poszerzona w kluczowym miejscu

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/10/2023

Stacja Tychy Miasto

Może Cię zainteresować:

Kładka przy stacji Tychy Miasto nieczynna przez nieustalony czas

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/10/2023