Do końca roku DK 44 w Tychach będzie poszerzona w kluczowym miejscu

Przy okazji budowy centrum handlowego Galeria Kwiatowa inwestor poszerzy fragment ulicy Oświęcimskiej (DK 44) w kluczowym miejscu - między zjazdem do Czarnej a ruchliwym skrzyżowaniem na Katowickiej; powstanie tu też porządna ścieżka pieszo-rowerowa. Kierowcy muszą się liczyć przez kilka miesięcy z utrudnieniami.

MZUiM Tychy
MZUiM Tychy

Firma Komart Park odpowiedzialna za Galerię Kwiatową powstającą naprzeciwko Śląskiej Giełdy Kwiatowej, rozpoczęła już prace drogowe. By umożliwić przyszłym klientom wygodny dojazd, spółka w uzgodnieniu z tyskim zarządem ulic i mostów zdecydowała się poszerzyć północną nitkę Oświęcimskiej o jeden pas ruchu i jeden pas zjazdowy kierujący na parking budowanej galerii. Powstanie też dodatkowy zjazd z ulicy Czarnej - ważnej dzielnicowej drogi dojazdowej - oraz

Zyskają dzięki temu wszyscy uczestnicy ruchu, szczególnie mieszkańcy wschodniego Czułowa i kierowcy jadący od strony Bierunia w kierunku Mikołowa/Gliwic - więcej pasów ruchu pozwoli rozładować tłoczne skrzyżowanie prowadzące też m.in. do Katowic i centrum Tychów. Nie ma natomiast w planach poszerzania w tym miejscu jezdni południowej (kierunek Bieruń/Oświęcim) - wydłużony zostanie jedynie pas do skrętu w ulicę Czarną.

Część drogowa ma być gotowa do końca roku, MZUiM nie podał jednak terminu oddania do użytku ciągów pieszo-rowerowych.

Galeria kwiatowa tychy 2

Może Cię zainteresować:

Budowa Galerii Kwiatowej w Tychach. Na terenie giełdy kwiatowej powstają nowoczesne pawilony

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/03/2023

Tyska "Żyrafa"

Może Cię zainteresować:

Żyrafa wkrórce odzyska dawny blask. Ikona Tychów do "odpicowania"

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/10/2023

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" 2023

Może Cię zainteresować:

Kolejna ważna nagroda dla władz Tychów. Piąte miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/10/2023