Zmiany nazw linii ZTM w Tychach. Znikną literowe oznaczenia

Autobusy linii L, R i W zmienią od 24 lutego swoje nazwy - od tego dnia dostaną numerowe oznaczenia. Zmiany są częścią ujednolicania systemu nazewnictwa aglomeracyjnego zarządu transportu i pozwolą ujednolicić nieco pogmatwane i mylące nazwy linii w Tychach.

ZTM
Autobus linii W w Tychach

Zmiany w oznaczeniu wejdą w życie od 24 lutego. W pierwszym okresie obowiązywania zmiany autobusy linii L, R i W będą kursować z podwójnym oznaczeniem - dotychczasowym oraz nowymi. Linie nazwano 565, 514 i 531.

– Nie zmieni się ani jedna godzina odjazdu zapisana w rozkładach jazdy i nie zmieni się nawet jeden metr tras tych linii. Poza przemianowaniem linii, wszystko zostaje „po staremu". – podkreśla Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM.

Linie autobusowe i tramwajowe na obsługiwanym przez ZTM obszarze są oznaczane zwykle cyframi lub liczbami, natomiast litery przypisywane są trolejbusom. Retusz nazw ma w zamyśle ułatwić przyjezdnym podróże po pełnym trolejbusów, a do tego osiedli o literowych nazwach Tychach.

Darmowa komunikacja miejska rusza latem w Pszczynie

Linia L kursuje z Czułowa przez Wartogłowiec i okrężnie przez śródmieście i Cielmice na Urbanowice. R kursuje na trasie z Czułowa do szpitala wojewódzkiego, a autobusy oznaczone W jeżdżą z Wygorzela okrężnie przez śródmieście do Urbanowic.

Śladami liter - książka dla dzieci

Może Cię zainteresować:

Abecadło z dźwigów spadło. Dziecięca książka o Tychach - mieście literek

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/02/2024

Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Może Cię zainteresować:

Darmowa komunikacja miejska rusza latem w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/02/2024

Koleje Śląskie Katowice1

Może Cię zainteresować:

Długo oczekiwane zmiany na linii kolejowej Tychy-Katowice: rusza przetarg

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/02/2024