Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble w Tychach. Miały pół roku

Tyski Zakład Usług Komunalnych poinformował w mediach społecznościowych o dewastacji nowych ławek w Parku Suble. Nieznani sprawcy dokonali zniszczenia ławek, które zostały zamontowane we wrześniu 2021 r.

Administracja TZUK poinformowała o zniszczeniu nowych ławek w Parku Suble. W ramach wrześniowej wymiany ławek w Tychach zamieniono 45 starych ławek na nowe. Sublańskie ławki również zostały wymienione we wrześniu 2021 r. zastępując stare miały służyć przez kolejne lata. Niestety komuś najwyraźniej przeszkadzały. Ostatnio dewastacji publicznego mienia dokonano w O.W. Paprocany. O sprawie jako pierwsi pisaliśmy w artykule: Sprawcy zniszczenia publicznych toalet w Paprocanach zatrzymani. Straty oszacowano na 20 tys. zł (NowinyTyskie.pl)

- Pół roku temu w Parku Suble zamontowaliśmy nowe ławki. Zobaczcie co zostało z dwóch ławek obok pumptracka. Smutne... - informuje TZUK.

Łączny koszt wymiany koszy i ławek w 2021 r. w Parku Suble wyniósł ponad 220 tys. złotych. Cena zawierała demontaż starych ławek i demontaż betonowych koszy. Na terenie miasta znajduje się prawie 1,5 tysiąca ławek, którymi zajmuje się TZUK.

czytaj więcej:

Studio dekorasyon vngzm4 P2 B Ts unsplash

Pracownicy TZUK uczą się zmian klimatu

Ławki na Sublach

Nowe ławki w tyskich parkach zamiast starych

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

TZUK wyraził niepokój co do działalności MZUiM Tychy!

Wybiegi dla psów w Tychach

Nowe wybiegi dla psów. Zobacz zdjęcia!

Kładka przy ul. Grota Roweckiego otwarta

Kładka na ul. Grota Roweckiego w Tychach otwarta

L

Służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach