37. Perła Paprocan rusza w tę niedzielę. Amatorski bieg dla zdrowia z atrakcjami to już tyska tradycja

W najbliższą niedzielę (19 marca 2023 r.) odbędzie się 37. edycja amatorskiego biegu Perła Paprocan. Od godz. 10 rano ponad tysiąc osób startując w zwykłym biegu i nordic walking będzie tradycyjnie wykonywać pętle wokół tyskiego jeziora w atmosferze dobrej zabawy.

Tychy są miastem nie zabieganym, a rozbieganym - ciężko policzyć wszystkie zorganizowane biegi w mieście i terenie, nie mówiąc o indywidualnych amatorach. Do uprawiania tego prostego, ale jakże korzystnego sposobu rekreacji zachęca w dużej mierze obfitość terenów zielonych; swego czasu organizowano tu nawet Przełajowy Bieg Literacki.

Promowany przez MOSiR i Tyskie Towarzystwo Sportowe cykliczny bieg Perła Paprocan ma charakter wybitnie amatorski i ma na celu głównie popularyzację aktywnego wypoczynku i rekreacji. W godzinach 8-16 w nadchodzącą niedzielę 1112 zgłoszonych dotąd uczestników wykaże się w jednej z wybranych formuł.

Biegacze mają do wyboru sześć dystansów - od pojedynczego okrążenia jeziora (około siedem kilometrów) poprzez kilka pętli aż do pełnego maratonu, czyli sześciu okrążeń, Oprócz klasycznego biegu w Perle Paprocan można też wystartować w formule nordic walking - tu zawodnicy mają do wyboru od jednego do trzech okrążeń. Co istotne, zawodnicy nie muszą deklarować dystansu przed biegiem.

Odbywający się dwa razy w roku bieg ma duże wsparcie lokalnej społeczności

Poza dofinansowaniem z budżetu miasta, coraz więcej lokalnych firm zgłasza się jako sponsorzy wydarzenia i fundatorzy prezentów dla uczestników. Zawodnicy mogą liczyć też na rozgrzewkowe masaże wykonywane przez uczniów i uczennice prywatnego technikum medycznego. Przy okazji obecnej edycji odbędzie się także zbiórka charytatywna na świetlicę środowiskową.

Więcej informacji na temat Perły można znaleźć na facebooku inicjatywy (tutaj) lub jej oficjalnej stronie (tutaj).

Perła Paprocan Tychy

Może Cię zainteresować:

35. edycja Perły Paprocan w Tychach. Bieg na dowolnym dystansie dookoła tyskiego jeziora

Autor: Redakcja

31/03/2022

Bieganie mosir xvi grand prix tychów 2023

Może Cię zainteresować:

Rusza sezon biegowy. Wkrótce maratońska burza mózgów na stadionie i pierwszy etap tegorocznego Grand Prix

Autor: Redakcja

28/01/2023