Będą się uczyć od Norwegów. Tyski samorząd z nagrodą za wsparcie OZE dla mieszkańców

Ciężko już trzymać rachubę, ile razy w ciągu mijającego roku tyski samorząd był wyróżniany w wysokiej rangi konkursach. Po laurach w takich dziedzinach jak dostępność, finanse publiczne, pomoc społeczna czy edukacja miasto zostało wyróżnione za nowoczesne rozwiązania energetyczne.
UM Tychy
Panel fotowoltaiczny
Gala Samorządowych Liderów Zarządzania wyłoniła w tym roku zarządy miast, które najskuteczniej przeprowadzają transformację energetyczną. Spośród 14 zgłoszonych miast nagrodzono także Lądek Zdrój, który otworzył w tym roku pierwszą w Polsce gminną elektrownię słoneczną, stawiający na wiatr Ostrów Wielkopolski, „przerobiony na gaz” Lublin i przekszałcający swą olbrzymią elektrownię na węgiel brunatny Konin.

Tychy - miasto, w którym funkcjonuje węglowa elektrociepłownia i w którym z ostatnich pięter wyższych budynków dostrzec można też łatwo dużą elektrownię tego typu w pobliskich Łaziskach - znalazły się w tym gronie za projekt poszerzający dofinansowania dla odbiorców i wykonawców instalacji FV, pomp ciepła i kotłów na biomasę.

Konkurs jest częścią programu finansowanego przez rząd Norwegii.

Wśród partnerów znajdują się m.in. OECD, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Związek Miast Polskich. Wyróżnienie dla Tychów odebrała odpowiedzialna w tyskim samorządzie za zrównoważony rozwój Hanna Skoczylas; przed­stawiciele laureatów i wyróżnionych konkursu wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Norwegii.

Śląskie Prometeusze 2022

Może Cię zainteresować:

Kolejny Prometeusz wędruje do Tychów. Wręczono nagrody dla śląskich pracowników socjalnych

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/11/2023

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" 2023

Może Cię zainteresować:

Kolejna ważna nagroda dla władz Tychów. Piąte miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/10/2023

Indeks Zdrowych Miast 2023

Może Cię zainteresować:

Indeks Zdrowych Miast 2023. Awans Tychów do czołowej dziesiątki

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/11/2023