Chłopska Szkoła Biznesu w UM Tychy, czyli zabawa w biznes ze smaczkiem

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w środę (15 listopada) tyscy uczniowie zabawią się w dawnych kupców w ramach edukacyjnej gry organizowanej w tyskim Urzędzie Miasta. Akcja ma pomóc uczniom odnaleźć w sobie potencjalną "żyłkę do handlu".
UM Tychy
Urząd Miasta Tychy

„Chłopska Szkoła Biznesu” to planszowa gra inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego Andrychowa - podbeskidzkiego miasta słynnego niegdyś z rzemiosła. Gra ma na celu wyjaśnienie nastolatkom współczesnych mechanizmów gospodarczych i rozwijanie kreatywności. Z okazji rozgryki jedna z sal tyskiego magistratu zostanie udekorowana jak jarmark z epoki baroku;

Angażująca forma rozgrywki ułatwia graczom zrozumienie współczesnych zjawisk gospodarczych, kształtuje postawy przedsiębiorcze, kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy, uczy negocjacji, rozwija kreatywność, innowacyjność w działaniu, chęć podejmowania inicjatyw - zachwala zabawę komunikat tyskich urzędników.

W inicjatywie uczestniczy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Gracze podzieleni na drużyny wcielają się w rzemieślników - tkaczy, piekarzy, kowali - i „handlują” ich wytworami i zdobywają nowe rynki na mapie Europy. Cel gry jest prosty - zgromadzenie jak największego majątku. W zabawie uczestniczyć będą drużyny ze szkół ponadpodstawowych - branżówek, techników i liceów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości trwa od 13 do 19 listopada. Władze Tychów z tej okazji orzeniosą również do swojej siedziby wystawę zdjęć tyskich rzemieślników prezentowaną dotąd w galerii handlowej Gemini Park.

Rzemiosło tychy wystawa

Może Cię zainteresować:

Tyskie rzemiosło w fotografii i eksperckie porady na Dzień Przedsiębiorcy

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/06/2023

Tyski quiz gra karciana 2

Może Cię zainteresować:

Tyska karcianka ma pomóc w integracji uczniom z Ukrainy. Trafiła właśnie do szkół i bibliotek

Autor: Redakcja

03/02/2023

Shoes g520ce81b8 1920

Może Cię zainteresować:

W Tychach ruszył program „Tyska Baza Rzemieślników”. To baza produktów i usług

Autor: Redakcja

07/09/2022