Daisy Days, czyli święto Pszczyny. W tym roku pełne gry świateł

W piątek (24 maja) rozpoczyna się weekend obchodów pszczyńskich dni miasta zwanych tam Daisy Days od pseudonimu słynnej księżnej. Zamiast na zwykły festyn zabytkowe miasteczko stawia na sztukę i rzemiosło wysokiej próby. Przejrzyjmy tegoroczny program.

UM Pszczyna
Daisy Days 2024 w Pszczynie
W programie jedenastej edycji wydarzenia obok koncertów znalazły się wystawa sztuki ogrodniczej na płycie rynku połączona z kiermaszem i tematycznymi warsztatami. Ogrody okraszone sztuką plenerową będą podświetlone po zmierzchu.

Świetlne atrakcje na tym się nie kończą - pojawią się też balony z lalkami rozwieszone nad ulicą Bankową - jednym z ulubionych miejsc odwiedzających pszczyńskie stare miasto. Odbędzie się też pokaz Światłoformy - opartego na precyzyjnym operowaniu światłocieniem systemu prezentacji obiektów, a na ekranach wyświetlane będą obrazy współczesnych twórców.

Aspirujący twórcy będą mogli podczas Daisy Days zaprezentować swoje wyroby w strefach designu, malarstwa, grafiki i fotografii. Społecznicy będą mogli natomiast nawiązać kontakty w ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Wśród wydarzeń towarzyszących warto wymienić kolejną edycję Majówki Konnej - pojawią się bryczki, woltyżerzy i konna parada ulicami Pszczyny - oraz grę miejską w godzinach nocnych.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał program zeszłorocznych Daisy Days.

Daisy Days 2023 Pszczyna

Może Cię zainteresować:

X edycja Daisy Days - miejskiej plenerowej imprezy z ikoną Pszczyny w tle

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/05/2023

Przystań Księżnej Daisy Pszczyna łodki

Może Cię zainteresować:

Łódki w Przystani Księżnej Daisy: nowa atrakcja parku pałacowego w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/05/2023

Pieniądze

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: 120 tysięcy poszło z oszukańczą „inwestycją”

Autor: Redakcja

23/05/2024