Diler narkotykowy zatrzymany w Bieruniu. Miał 2 kilogramy marihuany i olbrzymie ilości amfetaminy

Olbrzymie ilości narkotyków znaleźli policjanci w bieruńskim mieszkaniu pewnego 26-letniego mężczyzny. Na pewno nie dałaby się obronić teza, że miał to na "własny użytek".

Bieruńscy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta.

Zatrzymanie dilera to efekt pracy operacyjnej bieruńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W miejscu zamieszkania 26-latka w Bieruniu kryminalni znaleźli blisko 2 kilogramy marihuany i amfetaminę, z której można było przygotować prawie 1,5 tysiąca działek dilerskich. Przy przeszukaniu domu mundurowych wspomagał policyjny pies z katowickiej komendy, specjalnie przeszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Nielegalne substancje, które przechwycili stróże prawa, będą przekazane do dalszych badań. 26-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty udzielania i posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Prokurator wystąpił też do sądu o tymczasowe aresztowanie dilera. Tyski sąd przychylił się do wniosku i zadecydował 9 lutego, że najbliższe dni bierunianin spędzi w areszcie.

Czytaj też: