Dzień Sąsiada w tyskim parku na styku wielu osiedli

Kolejne wydarzenie towarzyskie w ramach budżetu obywatelskiego w Tychach. Tym razem mieszkańcy okolic Parku Jaworek (osiedla H, R, Ł, K) i nie tylko zapraszani są w niedzielę (24 września) na integrację współorganizowana przez mieszkańców, MCK i Underground Pub.
Park Jaworek w Tychach
Pretekstem do wydarzenia jest międzynarodowy Dzień Sąsiada - ma to być więc przede wszystkim pretekstem do wspólnego spędzenia czasu iw gronie osób, które na co dzień zamieszkują jedną okolicę, a którzy nie mają okazji się zapoznać. Jest to swego rodzaju nawiązanie do popularnych dawniej festynów osiedlowych; w tym roku podobne wydarzenia odbywały się już na osiedlu A, Mąkołowcu i Czułowie.

Niedzielna impreza w Jaworku rozpocznie się o godzinie 16 od animacji dla dzieci w wykonaniu Teatru Trip. O 17 na scenę wyjdzie kabareciarz i prezenter znany ze śląskich stacji radiowych, kultowy „Alojz” ze Świętej wojny - Grzegorz Stasiak. O 18:30 rozpoczną się koncerty - najpierw zespołu Redlin, a następnie (o 20:30) gwiazd góralskiego folku - Baciarów.


Posiadanie sąsiada ma oczywiście niekiedy swoje minusy, natomiast organizując tą imprezę chcieliśmy podkreślić i docenić rolę sąsiedztwa, na które można liczyć w sytuacjach kryzysowych i nie tylko. Zachęcamy tym samym do budowania trwałych więzi międzysąsiedzkich i ogólnie międzyludzkich - tłumaczą górnolotnie organizatorzy.
Stadion Miejski w Tychach

Może Cię zainteresować:

Tyska piłka zaprasza dzieci i młodzież. WF z zawodnikami i bilety za grosze

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/09/2023

Rękodzieło artystyczne

Może Cię zainteresować:

Uwaga tyskie "jesieniary"! W sobotę jarmark rękodzielniczy na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/09/2023

Niszczejące prefabrykaty na osiedlu U w Tychach

Może Cię zainteresować:

Smoliste zdjęcia „czarnego Śląska” przełomu lat 70 i 80 - wystawa w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/09/2023