Uwaga tyskie "jesieniary"! W sobotę jarmark rękodzielniczy na Paprocanach

W sobotę (23 września) miłośniczki i miłośnicy ubrań, przedmiotów użytkowych i drobiazgów domowej roboty będą mieli okazję nabyć trochę „tego i owego” - albo spróbować swoich sił w rzemiośle - na jarmarku rękodzielniczym w sercu tyskiego osiedla Z.

facebook Madam MaKram
Rękodzieło artystyczne

Na zewnątrz złota polska jesień - ostatnie być może chwile na plenerowe spotkania. Mieszkańcy paprocańskich okolic i spacerowicze przybyli łapać słoneczne wrześniowe dni nad pobliskie jezioro są zapraszani na targi rękodzieła, które odbędą się w sobotę (23 września) na ryneczku osiedla Z. Kto czuje w sobie „jesieniarski” pociąg do rzemiosła artystycznego, będzie tam u siebie.

Między 12 a 17 swoje prace zaprezentują różne mniejsze i większe pracownie zajmujące się m.in. tworzeniem zabawek, ozdób z suszu, haftów, biżuterii i ubrań, a także świeża lawenda z plantacji w Studzienicach koło Pszczyny.

Na stoiskach pojawią się także łapacze snów, mandale. ceramika czy wyroby skórzane, a na niektórych stoiskach odbędą się bezpłatne warsztaty z zaplatania biżuterii i tworzenie jesiennych wianków. Dzień rękodzieła na powitanie jesieni zorganizował klub osiedlowy „Zuzanna” prowadzony przez spółdzielnię mieszkaniową o tej samej nazwie,, której
podlega wspomniane osiedle.

Niszczejące prefabrykaty na osiedlu U w Tychach

Może Cię zainteresować:

Smoliste zdjęcia „czarnego Śląska” przełomu lat 70 i 80 - wystawa w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/09/2023

AUKSO w fotografii

Może Cię zainteresować:

Orkiestra AUKSO w fotografii - nowa wystawa w tyskim Gemini Park

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/09/2023

Jarmark staroci tychy październik 2022 30

Może Cię zainteresować:

Tyski "pchli targ" wraca już od tej niedzieli i będzie kontynuowany. Inicjatywa się przyjęła

Autor: Redakcja

26/01/2023