Familijny film w parku na tyskim osiedlu A na zakończenie lata

W piątek (8 września) na terenie Parku Górniczego na osiedlu „A” odbędzie się plenerowy seans filmowy pod szyldem MCK Tychy. Przed ekran zapraszani są widzowie w każdym wieku - na pożegnanie lata organizatorzy proponują bowiem familijne „Serce, serduszko”.

Serce serduszko 2014


Serce, Serduszko to rodzinny film z 2014 roku w reżyserii i wedle scenariusza Jana Jakuba Kolskiego opowiadający o spełnianiu marzeń i sile przyjaźni poprzez losy małej Maszeńki (Marysia Blandzi) - wychowanki domu dziecka, która chciałaby zostać primabaleriną. Pewnego dnia dziewczynka ucieka z ośrodka, a w ślad za nią rusza Kordula (Julia Kijowska), jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad do Gdańska, by zdążyć na egzamin do tamtejszej szkoły baletowej.

Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić swoje marzenie. Maszeńki poszukuje także jej ojciec, który chce odmienić swoje życie i odzyskać na nowo serce córeczki.


Seans w parku wzdłuż ulicy Andersa rozpocznie się o 19:30 i potrwa około 110 minut.

"Calineczka" reż. Tomasz Man

Może Cię zainteresować:

Mistrzowska marionetkowa „Calineczka” na tyskim festiwalu teatrów

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/09/2023

Zachciało się wam Kalwaryi

Może Cię zainteresować:

Tyski Andromedon: polonijny teatr z komedią o wiejskich stosunkach

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/09/2023

Tychy

Może Cię zainteresować:

Quiz z historii Tychów. Sprawdź, jak dobrze znasz dzieje miasta

Autor: Tomasz Borówka

02/10/2022