Finalna tyska niedziela z fortepianem - Chopin i okolice na dwie i cztery ręce

Sezon plenerowych koncertów fortepianowych na placu Baczyńskiego w Tychach uwieńczy występ dwóch młodych, acz wytrawnych pianistów, którzy solo i w duecie zagrają klasyczne polskie kompozycje ze szczególnym uwzględnieniem dzieł Chopina.

Jakub Mariańczyk i Jan Kanty Mikosz

Przy tyskim publicznym fortepianie przy placu Baczyńskiego zasiądą w niedzielę (27 sierpnia) Jakub Mariańczyk i Jan Kanty Mikosz, którzy zagrają repertuar składający się z pojedynczych kompozycji I. Friedmana, J. Zarębskiego i M. Maszkowskiego oraz przekroju dzieł Chopina (preludia, walce, mazurek i polonez).

Pierwszy wymieniony muzyk to absolwent katowickiej Akademii Muzycznej mogący się pochwalić laurami ważnych konkursów pianistycznych - m.in. w Toruniu, Augustowie, Kielcach czy turnieju im. Haliny Czerny-Stefańskiej. Za granicą występował w Wiedniu, Belgradzie, Salzburgu, Monachium, Parkano i Düren. Murańczyk pracuje także jako nauczyciel (kierownik sekcji fortepianu) w tyskiej szkole muzycznej.

Jan-Kanty Mikosz również ukończył klasę pianistyczną Akademii w Katowicach i zapalony kameralista występujący w duecie z wokalistką Justyną Bujak a także w Ipsum Trio z Bartłomiejem Frasiem (skrzypce) i Michałem Kozińskim (wiolonczela); wraz z drugim zespołem zdobył w 2021 roku Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Atlancie.

Ostatni tegoroczny koncert w cyklu rozpocznie się o godzinie 17; organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Stare Tychy wydry na Rynku

Może Cię zainteresować:

Łowcy.B na tyskim Rynku i wilkowyjski festyn zakończą wakacje

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/08/2023

"Boscy" (2021)

Może Cię zainteresować:

Satyryczny „film o filmie” z plejadą gwiazd w ogrodzie MCK Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/08/2023

Zespół Leepy

Może Cię zainteresować:

Faworyci tyskiej publiki zamkną tegoroczny cykl koncertów na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023