Satyryczny „film o filmie” z plejadą gwiazd w ogrodzie MCK Tychy

Ostatni wakacyjny seans plenerowego kina Freelove pod siedzibą Miejskiego Centrum Kultury w Tychach to komediodramat „Boscy” - prześmiewczy film o świecie wielkiego kina w gwiazdorskiej obsadzie. Wstęp wolny.

"Boscy" (2021)

Na przedostatni tegoroczny weekend z kinem plenerowego ekipa MCK wybrała obraz Argentyńczyków Mariano Cohna i Gastóna Duprata z 2021 roku, w którym w rolach głównych obsadzono tuzy hiszpańskojęzycznego kina - Penélope Cruz, Antonio Banderasa i Oscara Martíneza. Zagościł on w polskich kinach w maju zeszłego roku.

Fabuła tej brawurowej satyry na świat filmu opowiada o zwariowanym milionerze, który postanawia spełnić marzenia o wyprodukowaniu własnego filmu, który okaże się arcydziełem i zdobędzie laury na prestiżowych festiwalach. Do współpracy angażuje elitę - reżyserką zostaje kontrowersyjna, rozchwytywana Lola Cuevas (w tej roli Penélope Cruz), która do głównych ról angażuje legendarnych aktorów - amanta Rivero (Banderas) i maestro Torresa (Martinez).

Obaj mężczyźni to megalomani, a do tego nie znoszą się nawzajem (do czego nawiązuje oryginalny tytuł filmu Competencia oficial - „oficjalna konkurencja” między nimi, ale też określenie filmów znajdujące się w głównych konkursach danego festiwalu). Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć mimo tego wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Wywołuje to serię zdarzeń, które rozsadzają produkcję od środka.

Ostatni seans pod chmurką przy tyskim MCK tych wakacji rozpocznie się w sobotę (26 sierpnia) o 20:30; wstęp wolny.

Mozaika z ekewacji wieżowca ZEG w Tychach

Może Cię zainteresować:

Mozaika od A do Z - warsztaty z autorem wyatawy w tyskim Muzeum Miejskim

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/08/2023

Zespół Leepy

Może Cię zainteresować:

Faworyci tyskiej publiki zamkną tegoroczny cykl koncertów na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023