Legenda gitary wraca do Tychów z hard-rockowym kalejdoskopem

W tę sobotę (9 września) tyski Art Music Club zagości ponownie projekt Darek Kozakiewicz Live firmowany przez jednego z "ojców" polskiego hard rocka. Towarzyszyć mu będzie fenomenalna wokalistka rockowa młodszego pokolenia.

Darek Kozakiewicz

Darek Kozakiewicz to postać wybitnie zasłużona dla świata polskiego rock and rolla - na początku lat 70. tworzył podwaliny pod polską scenę hardrockową z zespołami Breakout i Test. Obecnie koncertuje z dowodzonym przez siebie projektem, z którym zawitał w Tychach w grudniu zeszłego roku w ramach trasy Hot Tour. Ponownie jak wtedy, wirtuoz zaprezentuje znane kompozycje "tamtych lat" w nowym ujęciu okraszone mocnym, damskim wokalem.

Kojarzony jest od drugiej połowy lat 90. głównie z zespołem Perfect, z którym osiągnął w tym czasie wielkie sukcesy; dyskografia wirtuoza zawiera również albumy tworzone w ramach kilku mniej szumnych projektów, a w zeszłym roku wyszedł pierwszy jego właściwy album solowy ,,Krokodyl". Przez ponad 50 lat na scenie współtworzył też m.in. z Anną Jantar, Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem czy Natalią Sikorą.

W sobotę Darek wróci do Tychów i podobnie jak ostatnim razem towarzyszyć mu będzie wokalistka (oraz kompozytorka i tekściarka) Justynę Panfilewicz - zdobywczyni głównych nagród na ponad trzydziestu ogólnopolskich festiwalach.

Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 50 złotych dostępne w serwisie Stage24.pl oraz w dniu koncertu w klubie przy Oświęcimskiej w cenie 80 złotych. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku (link).

Darek Kozakiewicz

Może Cię zainteresować:

Gitarzysta Perfectu i ojciec polskiego hard rocka Darek Kozakiewicz wystąpi w Art Music Club

Autor: Redakcja

13/12/2022

IX Festiwal Andromedon - "Cykl"

Może Cię zainteresować:

Chaplin na Baczyńskiego, Szymborską w Mediatece. Teatralna sobota w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/09/2023

Powrót Jeźdźców Apokalipsy

Może Cię zainteresować:

„Powrót Jeźdźców Apokalipsy” - eko-instalacja w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/09/2023