Meksykańskie "elwry" i piniaty na tyskim Czułowie. Festyn z salsą 5 sierpnia

Tego jeszcze nie było. Jutro (5 sierpnia) na Czułowie odbędzie się…latynoska fiesta. Mieszkańcy dzielnicy „wymyślili sobie” bowiem taką imprezę w ramach budżetu obywatelskiego. Tego dnia po południu w okolicy zrobi się głośno i kolorowo - wśród atrakcji między innymi piniaty, latynoscy muzykanci i salsoteka.

Wśród spełnionych dzięki dostępowi do gminnej kasy życzeń tyszan były już w tym roku kody na e-booki, darmowy weterynarz, zabawa integracyjna na osiedlu A czy nawet dzień seniora ze śpiewakiem operowym. Teraz pora na „obywatelską” osiedlową imprezę na starym Czułowie - tradycyjna śląska ceglana zabudowa zmieni się tam w sobotnie popołudnie w meksykańskie pueblo. Festyn w egzotycznym klimacie obiecuje przybyłym tradycyjną muzykę Meksyku, zabawy taneczne z salsą oraz inne artystyczne doznania dla starszych i młodszych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16 na placu Ryguły. Po animacjach artystycznych z grupą Fabryka Kultury - kolorowanki z dziełami sławnej malarki Fridy Kahlo, tworzenie girland, pomponów i kultowej meksykańskiej piniaty. O 18.30 zaplanowano spektakl teatru Mattenia o Mariach - tradycyjnej meksykańskiej muzyce ludowej.

Po 19 zaplanowano salsotekę; potańcówka będzie rozgrzewką przed finałem - koncertem zespołu Sombrero Negro wykonującego wspomnianą muzykę mariachi. Nie zabraknie też popularnych klasycznych atrakcji i zabaw dla dzieci z meksykańskim „smaczkiem”.

Realizatorem imprezy jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Katowicka 145 tychy modernizacja 1

Może Cię zainteresować:

Familok na Czułowie nie do poznania. Oto efekty remontu zabytkowego ceglanego domu przy Katowickiej

Autor: Redakcja

13/01/2023

Muzeum miejskie tychy noc

Może Cię zainteresować:

Tyska Noc Muzeów: czułowskie wojenne wspomnienia tegorocznym gwoździem programu

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/05/2023

Osiedle A Tychy

Może Cię zainteresować:

Piknik na tyskim osiedlu A z inicjatywy mieszkańców 17 czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023