Młode zespoły z Tychów - do boju! Kolejna edycja muzycznego przeglądu

Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji przeglądu muzycznego zespołów związanych z Tychami. MCK czeka na chętnych do 15 kwietnia.

MCK Tychy
Przegląd muzyczny Dla Tych Zagrają 2024

Konkurs debiutów „Dla Tych zagrają” daje debiutującym wykonawcom z lokalnej sceny muzyki rozrywkowej okazję do pokazania się przed szerszą publicznością i profesjonalnym jury.

W tym roku wśród jurorów konkursu znajdziemy m.in. muzyka zespołu Myslovitz i dziennikarza radiowej „Czwórki”; w zeszłym roku znalazł się w tym gronie Wojciech Waglewski. Zespół LEEPY, który otrzymał w ubiegłorocznej edycji nagrodę publiczności, podpisał niedługo później kontrakt z jedną z większych polskich wytwórni niezależnych.

Czy Twój zespół jest gotowy na ten muzyczny rollercoaster? Czy chcecie zaszaleć na scenie i pokazać światu, co macie do zaoferowania? To właśnie teraz jest Wasz moment - dopingują organizatorzy.

Aby zgłosić swój projekt, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz, do którego należy dołączyć

  • dwa aktualne, wysokiej jakości zdjęcia zespołu i ew. jego logo;
  • linki do co najmniej pięciu utworów, w tym minimum dwa występy na żywo lub nagrania z prób oraz jeden cover polskojęzyczny w autorskiej aranżacji;
  • rider techniczny;
  • linki do wszystkich oficjalnych profili społecznościowych zespołu;
  • w przypadku niepełnoletności któregoś z członków, wymagana jest pisemna zgoda przedstawiciela ustawowego.

Na zwycięzców poza nagrodami pieniężnymi czeka możliwość udziału w finale konkursu Rock na Plaży 2024, gdzie będą mieli okazję zaprezentować swoje utwory obok gwiazd polskiej sceny rockowej, co może się okazać przepustką do dalszej kariery.

Kryteriami branymi pod uwagę przy wstępnej ocenie nadesłanych „teczek” będzie poza profesjonalizmem wykonania spójność stylistyczna, oryginalność, moc przekazu lirycznego.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (mateusz.poszwa@mck.tychy.pl) do 15 kwietnia do godziny 15. Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona 22 kwietnia na stronie kultura.tychy.pl i facebookowym profilu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Formularze i załączniki dostępne są na dole tego ogłoszenia MCK Tychy.

Żyrafa tychy noc

Może Cię zainteresować:

Tychy: finałowy koncert konkursu nowofalowych brzmień w piątek pod Żyrafą

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/06/2023

Zespół Leepy

Może Cię zainteresować:

Faworyci tyskiej publiki zamkną tegoroczny cykl koncertów na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023

Klaudia "Clödie" Trzepizur

Może Cię zainteresować:

Clödie w Tychach. Koncert „nowej Bonnie Tyler”

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/03/2024