Od 28 grudnia finały Pucharu Polski w hokeju na lodzie. GKS Tychy z szansą na dziewiąte trofeum

Cztery najwyżej punktowane obecnie drużyny Polskiej Ligi Hokeja zmierzą się w dniach 28-30 grudnia o Puchar Polski. Wszystkie spotkania odbędą się o godzinie 20:30 i będą transmitowane w telewizji publicznej i internecie.

gkstychy.info
Gks tychy puchar hokej

Ciężko jest wskazać faworyta tej rywalizacji - zmierzą się bowiem:

  • obecny mistrz ligowy (GKS Katowice),
  • zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski i obecny lider tabeli (Cracovia),
  • pucharowy rekordzista (GKS Tychy),
  • gospodarz (oświęcimska Unia).

Faktem jest natomiast świetna seria naszej drużyny w ostatnim czasie, która daje nadzieje na dziewiąty w historii Puchar Polski.

Zaciekli rywale w finale Pucharu

Jutro tyszanie zmierzą się z hokeistami GieKSy, których pokonali w ostatnim przedświątecznym ligowym meczu na własnej tafli 2:1. W ostatniej kolejce ligi (22 grudnia) GKS wygrał także po ciężkim meczu na wyjeździe z Unią Oświęcim 6:4. Ta ostatnia drużyna zmierzy się w środę 29 grudnia w drugim półfinale z obrońcą tytułu - Cracovią.

Bilety na półfinały zostały już wyprzedane. Jako gospodarz Unia otrzymała 2000 wejściówek do dyspozycji, Cracovia 200, a śląskie drużyny po 600. Podział ilości wejściówek na final zależeć będzie od tego czy zagra w nim gospodarz - jeśli tak, goście dostaną 200 miejsc; jeśli z jedną ze śląskich drużyn zmierzy się Cracovia, biletów będzie 600.

W datowanej od 1969 roku historii tych rozgrywek żadna z pozostałych drużyn nie zdobyła tego trofeum więcej niż cztery razy. W 2008 roku tyszanie otrzymali nawet puchar na własność po trzykrotnym wygraniu finału z rzędu. Zespół nigdy nie przegrał też meczu finałowego.

Wszystkie mecze startują o 20:30; będzie je można oglądać na antenie TVP Sport oraz w internecie na polskihokej.tv.

ak/GKS Tychy

Teddy Bear Toss GKS Tychy 2022 1

Może Cię zainteresować:

Misie opanują hokejowy szlagier. Kibice wrzucą je tam w ramach charytatywnej akcji Teddy Bear Toss

Autor: Redakcja

19/12/2022