Ostatni seans plenerowy tego roku w Tychach - komediodramat „Tonia”

W sobotę 9 sierpnia odbędzie się ostatni otwarty letni pokaz filmowy w cyklu Kino FreeLove w ogrodzie tyskiego Miejskiego Centrum Kultury. Instytucja proponuje widzom świeży polski komediodramat o 11-letniej dziewczynce, która stara się utrzymać swoją nietypową rodzinę w całości.

Tonia (2023)

Słodko-gorzki film w reżyserii i według scenariusza Marcina Bortkiewicza opowiada historię tytułowej Tonii (w tej roli Marianna Ame) - pozornie zwyczajnej jedenastolatki, której życie wewnętrzne jest jednak zbyt bogate, byzaszufladkować je jako dziecięca wybujała wyobraźnia. Mała fantastka zafascynowana do cna światem filmu zamieszkuje ze swoją babcią (Małgorzata Zajączkowska) i nadużywającym alkoholu, lecz poczciwym Tatkiem (Adam Bobik).

Film zagościł w polskich kinach w maju 2023.

Choć prawdziwe życie Toni to żadna „różowa banieczka”, stara się podchodzić z optymizmem do problemów w które wikła ją los, w czym pomaga jej spryt, inteligencja, niespożyta energia i urok osobisty. Kiedy dziecko dowiaduje się, że jej zagubiony lecz kochany ojciec planuje wyjechać do pracy we Włoszech, postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić - upija go, wrabia w przyjmowanie porodu cielaka, zaprasza do domu jego kochankę...w trakcie, gdy mała próbuje dopiąć swego, na jak wychodzi rodzinny sekret.

Początek filmu o godzinie 20 pod siedzibą MCK Tychy (Bohaterów Warszawy 26).

Powrót Jeźdźców Apokalipsy

Może Cię zainteresować:

„Powrót Jeźdźców Apokalipsy” - eko-instalacja w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/09/2023

Serce serduszko 2014

Może Cię zainteresować:

Familijny film w parku na tyskim osiedlu A na zakończenie lata

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/09/2023

Zdj główne

Może Cię zainteresować:

Koncert industrialnych wariacji na temat Bacha w ramach święta miasta

Autor: Reklama

06/09/2023