Paranienormalni i filmowe Walentynki na otwarcie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury

W środę (14 lutego) odbędzie się pierwsza impreza w nowo wybudowanej siedzibie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Obiekt mieszczący m.in. salę widowiskową na 600 miejsc, klubokawiarnię i kino. Po trwającej około dwóch lat budowie obiekt przy Jagiełły 1 (między Bielską a Bednorza) jest gotowy do debiutu.

Nowa siedziba PCKUL mieści przestronną salę widowiskową, parkiet taneczny, kino z najnowszymi produkcjami w repertuarze, artystyczną klubokawiarnię i sale warsztatowe dla twórców wyposażony nawet w piec do wypieku ceramiki.

- Chcę, żeby to Państwo byli największymi beneficjentami tej inwestycji, dlatego dla posiadaczy karty mieszkańca Moja Pszczyna będą szczególne zniżki - dodaje Dariusz Skrobal, burmistrz Pszczyny.
Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Może Cię zainteresować:

Darmowa komunikacja miejska rusza latem w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/02/2024

Z uwagi na zmieniającą się datę odbioru budynku pierwotny plan wydarzenia, które miało mieć bardziej przekrojowy i muzyczny charakter - pod jednym dachem obok operetki koncertować miał m.in. Big Cyc - uległ zmianie. Z oryginalnej rozpiski w walentynkowy wieczór zobaczyć będzie można najnowszy program gwiazd kabaretu z formacji Paranienormalni, której występ rozpocznie się o godzinie 19.

Powraca dobrze znany widzom i mocno zdziwiony rzeczywistością doctor Prozac, a wraz z nim wiele surrealistycznych wątków z życia wziętych. Zobaczycie polskie kino od kuchni, amerykańskie od frontu i przekonacie się, jak się robi show w telewizji. Bez polityki, seksu i religii - czytamy w zapowiedzi.

Filmowe Walentynki w PCKUL w Pszczynie

Równolegle rozpocznie działalność sala kinowa; w programie są dwie produkcje. O 17:30 rozpocznie się seans „Fuksa 2” - kontynuacji kultowej komedii lat 90. o losach uczciwego młodzieńca, który snuje intrygę by zemścić się na gangsterze. W rolę Aleksa ponownie wcielił się Maciej Stuhr. O 20 na ekran zawita inny sequel - druga część klasycznej już brytyjskiej komedii romantycznej pt. „To właśnie miłość. 20 rocznica”. W obsadzie śmietanka kina z Wysp - Emma Thompson, Hugh Grant, Colin Firth, Liam Neeson, Rowan Atkinson i Keira Knightley.

Informacje na temat wydarzeń w Pszczyńskim Centrum Kultury dostępne są na jej stronie pod tym linkiem.

Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Może Cię zainteresować:

Darmowa komunikacja miejska rusza latem w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/02/2024

Przystań Księżnej Daisy Pszczyna łodki

Może Cię zainteresować:

Łódki w Przystani Księżnej Daisy: nowa atrakcja parku pałacowego w Pszczynie

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/05/2023

Budynek po TP S.A. w Tychach

Może Cię zainteresować:

Dawna tyska „Telekomunikacja” wróci do życia. Jest umowa na przebudowę

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/02/2024