Pędzą konie na ekspresówkę. Świąteczna interwencja pod Pszczyną

Pszczyńska policja została w przeddzień Wigilii wezwana do sąsiadującym z miastem Ćwiklic, gdzie dwa biegające samopas konie „włączyły się” do ruchu ulicznego i zmierzały w kierunku DK1. Nikomu nic się nie stało, a zwierzęta wróciły na swoje miejsce,

KPP w Pszczynie
Koń złapany w Ćwiklicach k Pszczyny

W poprzednie święta donosiliśmy o niecodziennej sprawie z powiatu mikołowskiego, gdzie żyjąca w stadninie pod Orzeszem klacz zwiała w wigilijny poranek do lasu, a dzięki spacerowiczowi policja przyprowadziła ją z powrotem na lince holowniczej.

Wygląda na to, że w sobotę (23 grudnia) dwa wierzchowce z Ćwiklic (gm. Pszczyna, pow. Pszczyński) postanowiły potraktować to jako wyzwanie i podbić stawkę. Zwierzęta te - choć z natury raczej bojaźliwe - nie reagowały na przejeżdżające samochody zmierzając nieustraszenie w kierunku ekspresowej drogi w kierunku Katowic i Beskidów.

Co więcej - żadnemu z pobliskich hodowców, z którymi kontaktowała się policja, nie zaginął inwentarz. Koniarze zadeklarowali pomoc w pochwyceniu i doprowadzeniu zgub we właściwe miejsce. Dzięki temu już zanim zdążyły same powiedzieć w wigilijną noc, skąd przywędrowały, udało się odnaleźć ich opiekuna.

Tę historię można by co prawda zapisać w kategorii „koń by się uśmiał”, mundurowi przestrzegają jednak przy okazji, że za niefrasobliwość w pilnowaniu zwierzęcia można otrzymać grzywnę do 1000 złotych lub nawet ograniczenie wolności, jeśli zwierzę stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi.

Koń las Orzesze

Może Cię zainteresować:

Orzesze. Koń znaleziony w lesie w Wigilię. Mundurowi odprowadzili go za pomocą linki holowniczej

Autor: Redakcja

28/12/2022

Kormoran tychy 16 03 2023

Może Cię zainteresować:

Goniąc kormorana. Straż miejska w Tychach przyjęła skrzydlatego przybysza

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/03/2023

Agresywny kierowca tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy. Złośliwie zajeżdżał drogę, gwałtownie hamował. Chamskie zachowanie kierowcy bmw ukarane słonym mandatem. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

23/12/2023