Pijacki eksces zmienił się w rozbój. Kolejny bezczelny złodziej alkoholu złapany w Mikołowie

Kolejny w tym miesiącu amator lepszych trunków został złapany na gorącym uczynku w Mikołowie. Ten jednak nie dawał łatwo za wygraną - próbował pobić sklepowego ochroniarza, a konsekwencje takiego zachowania to nie przelewki.

Alkohol nieustannie przewija się w doniesieniach policji z naszego regionu. Kierowani nałogiem lub ignorancją ludzie, zazwyczaj mężczyźni w średnim wieku, dominują w doniesieniach mundurowych z Tychów i okolic.

Jazda autem po dawce etanolu mogącej wywołać u przeciętnej osoby zgon, terroryzowanie przechodniów materiałami wybuchowymi, bicie policjanta, szefa czy szwagierki - oto skutki picia wódki dla tutejszego społeczeństwa.

To tylko przykłady z ostatnich tygodni

Niedawno pisaliśmy o tym, jak w dzień świętego Walentego w Mikołowie schwytany został "amator" whisky wynoszący z dyskontów trunki w niemal hurtowych ilościach - mężczyzna pozwolił jednak się zatrzymać. Ostatnio przy podobnym wybryku w tym samym mieście ktoś niestety "podniósł poprzeczkę" stróżom porządku.

Policjanci patrolujący Mikołów zatrzymali lokalnego 31-latka, który w piątkowy wieczór 24 lutego tuż przed 20 próbował zuchwale ukraść z jednego ze sklepów w centrum karton butelek wódki o wartości blisko 400 złotych.

Młody mężczyzna najzwyczajniej w świecie wziął karton z półki i wyszedł z hali przez kasy samoobsługowe. Powstrzymany przez ochroniarza mężczyzna próbował na oczach klientów uderzyć go jedną z butelek, w trakcie szamotaniny grożąc mu też śmiercią. Parę chwil później zjawili się tam patrol policjantów powiatowej komendy.

Jak łatwo się domyślić, sprawca był pijany - i to mocno (2,7 promila)

Awanturnik usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Za użycie przemocy przy kradzieży grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Drogówka tychy 22 02 2023

Może Cię zainteresować:

Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki. Kierowcy zdają się ścigać... kto więcej wypije

Autor: Redakcja

23/02/2023

Bieruń agresor 16 02 2023

Może Cię zainteresować:

Dusił i kopał szwagierkę - kobietę 60+. Bieruńska policja ujęła agresora na gorącym uczynku

Autor: Redakcja

20/02/2023

Petardy bieruń 23 02 1

Może Cię zainteresować:

Maniak terroryzował Lędziny petardami. W domu miał pistolet i naboje

Autor: Redakcja

24/02/2023