Plac Konstytucji w Tychach doprowadzony do porządku

Tyscy urzędnicy poinformowali o oddaniu do użytku niewielkiego płacu Konstytucji 3 Maja przyległego do parafii św. Jana Chrciciela na osiedlu H. Alejki mają teraz nowoczesną, odporną nawierzchnię, a mieszkańcy mogą korzystać z większej ilości parkingów.

Alejki tego niewielkiego, acz uczęszczanego skwerku między kościołem pw. św. Jana Chrzciciela a blokami mieszczącymi m.in. bibliotekę i specjalistyczne sklepy zyskała nowe, ekologiczne i odporne na wodę nawierzchnie mineralno-żywiczne. W ramach trwających ponad pół roku prac MZUiM Tychy wyremontował także przylegający do niego parking wraz z drogą do niego i poszerzył go o dodatkowe dziesięć miejsc. Również tutaj nawierzchnie będą przepuszczały deszczówkę.

Dodatkowo, obok detali takich jak nowe ławki czy stojaki, placyk zazielenił się dzięki 21 nowym drzewom, kwietnikom i łące kwiatowej. Jako że dla wielu mieszkańców miejsce to jest zapewne bezimienne, miasto postawiło na Placu Konstytucji 3 Maja tabliczkę informacyjną oraz maszt flagowy, który będzie wykorzystywany przy okazji uroczystości państwowych.

Zapowiedziana w styczniu tego roku inwestycja została oddana do użytku nieco ponad miesiąc po szacowanym terminie.

Plac konstytucji tychy

Może Cię zainteresować:

Plac przy kościele Chrzciciela wkrótce do remontu. Miasto bierze się za plac Konstytucji

Autor: Redakcja

17/01/2023

Mural tychy szkola

Może Cię zainteresować:

Powitanie Marii Skłodowskiej-Curie w Tychach. Pojawił się nowy mural z noblistką

Autor: Urszula Gołkowska

05/11/2023

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim 6

Może Cię zainteresować:

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

Autor: Reklama

03/11/2023