Policyjny pościg za złodziejami paliwa od Żor do DK1 w kierunku Tychów. Autem uciekała czwórka młodych ludzi. WIDEO

We wtorek 2 stycznia 2024 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie ścigali po drogach powiatu pszczyńskiego samochód ze złodziejami paliwa. Zobaczcie wideo.

We wtorek 2 stycznia 2024 r. przed południem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Żorach.

Pościg za złodziejami paliwa

Z otrzymanych informacji wynikało, że sprawcy kradzieży odjechali w kierunku powiatu pszczyńskiego i poruszali się volkswagenem transporterem. W pewnym momencie mundurowi, patrolując miejscowość Suszec, zauważyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie i podjęli interwencję.

Kierujący VW jednak nie zamierzał się zatrzymać, zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg, który prowadził przez obwodnicę aż do DK 1 w kierunku Tychów. Do akcji cały czas dołączały kolejne patrole policji.

Niebezpieczne manewry uciekającego samochodu

Jak relacjonują policjanci, kierujący volkswagenem jechał zuchwale i bardzo niebezpiecznie - znacznie przekraczał prędkość, która momentami osiągała blisko 170 km/h, powodował kolizje drogowe, a także wyprzedzał pojazdy z prawej strony. Kilkakrotnie zajeżdżał radiowozom drogę, usiłując zepchnąć policjantów z drogi. Ponieważ kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i wciąż nie reagował na sygnały, policjanci zdecydowali się na wykorzystanie broni służbowej. W pewnym momencie kierowca volkswagena, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zdecydował się na manewr wyprzedzania z prawej strony i wypadł z drogi kończąc swoją szaleńczą ucieczkę w rowie.

W ściganym pojeździe znajdowały się 4 osoby:

  • dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat,
  • dwóch mężczyzn w wieku 19 i 28 lat,

wszyscy byli trzeźwi.

Na ten moment wiadomo, że jeden z mężczyzn ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mundurowi znaleźli w samochodzie susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. Wszystkie cztery osoby zostały zatrzymane.

Policyjny radiowóz

Może Cię zainteresować:

Policjanci zaatakowani przez noworocznego "niedobitka" przy DK81 w Mikołowie

Autor: Redakcja

02/01/2024

Koń złapany w Ćwiklicach k Pszczyny

Może Cię zainteresować:

Pędzą konie na ekspresówkę. Świąteczna interwencja pod Pszczyną

Autor: Redakcja

26/12/2023

Agresywny kierowca tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy. Złośliwie zajeżdżał drogę, gwałtownie hamował. Chamskie zachowanie kierowcy bmw ukarane słonym mandatem. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

23/12/2023