Rock na Plaży pod Żyrafą 2023 - kogo usłyszymy w sobotę 2.09 w Tychach?

Tegoroczny tyski Rock na Plaży przeniósł się wyjątkowo znad Jeziora Paprocańskiego na plac pod pomnikiem zwanym Żyrafą - w sobotę (2 września) fani starej szkoły blues-rocka spotkają się tam, by dać się zelektryzować zespołom świetnie znanym, ale też i tym całkiem nowym.

UM Tychy
Rock na Plaży 2023

Wydarzenie nawiązujące swoją formułą do organizowanego swego czasu na Paprocanach, a przeniesionego do Parku Śląskiego festiwalu imienia Ryśka Riedla „Ku przestrodze” - zarówno chorzowska, jak tyska scena ściągają rokrocznie fanów blues- i hard-rocka z całego kraju.

W Parku Miejskim u stóp „Żyrafy” - czyli peerelowskiego Pomnika Walki i Pracy, pod którym tradycyjnie już odbywają się największe plenerowe miejskie wydarzenia - kolejny rok zabrzmią klasyczne style elektrycznego grania „na półtwardo”. Dotychczas zgodnie z nazwą odbywały się one na Dzikiej Plaży nad malowniczym jeziorem na Paprocanach, jednak rozpoczęta przebudowa tego terenu zmusiła organizatorów do zmiany lokalizacji.

Nowe twarze, oldschoolowe brzmienie

Koncerty zaczną się o 15 od przeglądu nowych zespołów - wystąpią WASABI, Sad Smiles i laureatka nagrody jury (w którym zasiadał m.in. Wojciech Waglewski) czerwcowego przeglądu „Dla Tych zagrają”, tyszanka Tosia Lazar; Sebastian Riedel z Cree i Janusz Borzucki z Dżemu znajdą się w konkursowym jury, którr uzupełni konferansjer wieczornej części imprezy i dyrektor muzyczny Antyradia Marcin Bąkiewicz.

Skrzyżowanie KSU i Pudelsów


O 15:30 na scenę dołączą także zwycięzcy przeglądu Rocka na Plaży 2022 - zespół Ornette; to właściwie supergrupa złożona z członków legendarnych KSU, Oddziału Zamkniętego, Złych Psów i…Pudelsów. Podobnie jak oni, tegoroczni finaliści znów zawalczą o nagrodę prezydenta Tychów w wysokości 5000 złotych oraz możliwość zagrania koncertu podczas następnej edycji festiwalu -

Czas weteranów

Następnie przyjdzie czas na klasyków gatunku - w tym roku będzie to mająca 40 nieprzerwanych lat scenicznego bagażu Nocna Zmiana Bluesa; trudno byłoby znaleźć w Polsce fana gatunku, który nie zna ich ponadczasowego kawałka Chory na bluesa. Wtórować będą im inni wyjadacze i zespoły jurorów festiwalu - Cree oraz niezastąpieni po dziś dzień „polscy Rolling Stones” - Dżem.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku (link).

Art Music Club Tychy

Może Cię zainteresować:

Jam session w tyskim klubie bluesowym przed Rockiem Na Plaży 2023

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/08/2023

Zespół Leepy

Może Cię zainteresować:

Faworyci tyskiej publiki zamkną tegoroczny cykl koncertów na Paprocanach

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/08/2023

Żyrafa tychy noc

Może Cię zainteresować:

Tychy: finałowy koncert konkursu nowofalowych brzmień w piątek pod Żyrafą

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/06/2023