"Serwus Madonna" na otwarcie dziesiątego LOGOS Fest w Tychach

W czwartek (25 maja) o godzinie 18 w Mediatece rozpocznie się jubileuszowa X edycja tyskiego święta słowa jako sztuki - festiwalu teatralnego LOGOS Fest. W tym roku motywem przewodnim będzie liryka Juliana Tuwima, a w koncercie otwarcia usłyszymy ją pośród piosenek Piwnicy pod Baranami w mistrzowskim wykonaniu.

Wyróżniające Tychy na teatralnej mapie Polski wydarzenie potrwa do niedzieli 28 maja. Z uwagi na rozpoczęty generalny remont tyskiego Teatru Małego festiwal odbywać się będzie w Mediatece oraz współpracującym stale z teatrem Pasażu Kultury Andromeda. Tegorocznym motywem przewodnim są reinterpretacje Tuwima. Twórczość innowatora polskiej poezji będą serwować na swój sposób na tyskich scenach między innymi Olaf Lubaszenko i Andrzej Poniedzielski.

Ewa z Madonnami pod Baranami

Wydarzenie inaugurujące X LOGOS Fest pod tytułem „Serwus Madonna” to koncert piosenek - między innymi tych na podstawie tekstów Juliana Tuwima - znanych z wykonań Ewy Demarczyk, a opracowanych przez twórców Piwnicy pod Baranami.

Do ich wykonania zaangażowano Janusza Radka, Maję Kleszcz i Katarzynę Groniec. W programie znalazły się takie utwory jak „Ballada o cudownych narodzinach”, „Groszki i róże”, „Moja Madonna”. „Panna Śnieżna”, „Wiersze wojenne” czy niezapomniana „Karuzela z Madonnami”.

Utwory znane z wykonań Ewy Demarczyk, to nie tylko przypomnienie liryki krakowskiej, ale także hołd złożony artystom krakowskim. Nade wszystko jednak, to pięknie oprawione muzycznie i poetycko historie miłości, namiętności, tęsknot; po prostu życia - streszczają organizatorzy z Teatru Małego.

Początek o godzinie 18 w audytorium Mediateki. Bilety w cenie 85 złotych do nabycia w kasie Teatru Małego oraz online pod linkiem tutaj.

Teatr mały tychy fasada kwiecień 2023

Może Cię zainteresować:

Teatr Mały zamknie się wkrótce na półtora roku. Remont obejmie także mozaikę

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/04/2023

Rewizyta wystawa galeria obok tychy 1

Może Cię zainteresować:

„Rewizyta" - wernisaż prac artystów z Niemczech w galerii Obok w Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/04/2023

IX Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST

Może Cię zainteresować:

Twórczość Edwarda Stachurskiego na IX Tyskim Festiwalu Słowa LOGOS FEST

Autor: Paulina Gałbas

22/05/2022