Spore pieniądze czekają na twórców. IV edycja Tyskich Inicjatyw Kulturalnych

W Tychach zbierane są wnioski o wsparcie inicjatyw w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Samorząd po raz czwarty daje w ten sposób głos związkom twórczym, które chciałyby wnieść coś w lokalne życie kulturalne.

MZBM w Tychach
Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Swoje propozycje mogą składać do konkursu organizacje pożytku publicznego. Zwycięskie będą zrealizowane do końca bieżącego roku - w ubiegłym były to między innymi realizacja dwóch spektakli teatralnych, zajęcia dla niewidomych “Dotknąć kultury”, IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon i pokaz mappingu “Tyskie Mozaiki”.

Na realizację TIK przeznaczono 250 tysięcy złotych.

Celem Tyskich Inicjatyw Kulturalnych jest wzbogacenie miejskiej oferty kulturalnej, zapewnienie mieszkańcom Tychów warunków do rozwijania własnych talentów i zainteresowań z obszaru kultury i sztuki oraz aktywizacja społeczności lokalnej w życie kulturalne miasta - tłumaczy tyskie MCK.

Nabór trwa do 21 lutego do godziny 15 (decyduje data wpływu do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach). Szczegóły konkursu na stronie mcktychy.bip.gov.pl oraz w eGeneratorze elektronicznym eNGO dostępnym tutaj.

Marzena Abrahamik - "Underground"

Może Cię zainteresować:

Damski sznyt w "męskiej" fotografii. Spotkanie z artystką w tyskim muzeum

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/02/2024

Us

Może Cię zainteresować:

Podpowiadamy, jak pozostawić półtora procent PIT w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/02/2024

Tyska Gala Kultury

Może Cię zainteresować:

Można zgłaszać nominacje do Tyskiej Nagrody Kulturalnej 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/01/2024