Spotkanie z Renatą Dancewicz - mistrzynią aktorstwa i…brydża - w Tychach

Znana z licznych znanych i uznanych produkcji ekranowych i scenicznych aktorka Renata Dancewicz zawita w środę (8 listopada) w ramach prowadzonego przez Mediatekę cyklu spotkań autorskich Tury Kultury. Wstęp jak zwykle wolny.
Renata Dancewicz

Popularna aktorka urodziła się w 1969 roku. Występy na scenie zaczęła w klasie maturalnej i już rok później udało jej się dostać na łódzką "filmówkę". Debiutowała jako Anka - dziewczyna jednego z głównych bohaterów Samowolki, głośnego filmu Feliksa Falka z początku lat 90. podejmujący temat szykan w ówczesnym wojsku poborowym.

Przełomowym dla jej kariery był rok 1995 - zabłysnęła wtedy w roli Basi w kultowym serialu kryminalnym Ekstradycja (oraz jego kontynuacjach) i filmach kinowych Deborah, Tato i Pułkownik Kwiatkowski, które dały jej rozpoznawalność i nagrody (m,in, najlepsza aktorka drugoplanowa na FPFF w Gdyni). Od 2003 wciela się w Weronikę Wilk w telenoweli Na Wspólnej.

Aktorka mówi o sobie, że jest dość staromodna.

Moźe o tym świadczyć jej wielka pasja, jaką jest brydż sportowy, którego jest mistrzynią. Jej zamiłowanie do tej klasycznej gry karcianej doprowadziło także do poznania męża - brydżysty Tomasza Winciorka,

Brydż nie wymaga nie wiadomo jakich umiejętności. Trzeba jedynie umieć się koncentrować, logicznie myśleć i wyciągać wnioski. No i liczyć do trzynastu, a potem do pięćdziesięciu dwóch. Przydaje się też czasem odrobina psychologicznej smykałki - tłumaczyła w jednym z wywiadów Renata Dancewicz.

Spotkanie w czytelni głównej tyskiej bibloteki publicznej (Mediateka, al. Piłsudskiego 16) rozpocznie się o 18; wstęp wolny.

Mural tychy szkola

Może Cię zainteresować:

Powitanie Marii Skłodowskiej-Curie w Tychach. Pojawił się nowy mural z noblistką

Autor: Urszula Gołkowska

05/11/2023

Plac Konstytucji w Tychach po remoncie

Może Cię zainteresować:

Plac Konstytucji w Tychach doprowadzony do porządku

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/11/2023

V Targi Książki w Katowicach, listopad 2022

Może Cię zainteresować:

Tychy na targach książki przy Spodku, Albumy, monografie i Tyszaki

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/11/2023