Tychy: Święto Policji województwa śląskiego w piątek 14 lipca pod "Żyrafą"

W tym roku policjanci z całego województwa zjadą się na obchody swojego święta do Tychów. W piątek (14 lipca) na placu pod Żyrafą w ramach uroczystości wręczone zostaną awanse i wyróżnienia, po której odbędzie się defilada i rodzinny piknik z niecodziennymi atrakcjami.

MCK Tychy
Święto policji 2023 tychy

Święto Policji przypada ustawowo 24 lipca; tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, do której etosu nawiązuje współczesna formacja. W tym roku tyska komenda organizuje wojewódzkie obchody, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani służbami i oczywiście pracownicy mundurówki z rodzinami. Obchody rozpoczną się o godzinie 12 apelem z udziałem najwyższego dowódcy polskiej policji, komendanta Jarosława Szymczyka, po którym nastąpi wręczenie awansów i wyróżnień.

Defilada i "mundurowe" zwierzęta

O 13:30 rozpocznie się defilada z oprawą muzyczną orkiestry komendy wojewódzkiej w Katowicach, po którym nastąpi pokaz reprezentacyjnych kolumn motocyklowych i piknik rodzinny z atrakcjami - na placu w miejskim parku pojawią się popularne atrakcje w rodzaju dmuchawców, zabaw z animatorami czy artystycznego ozdabiania. Niecodzienną atrakcją będzie natomiast pokaz służących w policji psów i koni, a także pojazdów bojowe i ich symulatory.

Na imprezie pojawi się również wycieczkowy trolejbus wypełniony treściami związanymi z tyską legendą - wokalistą bluesowym Ryśkiem Riedlem. Ponadto zaprezentują się lokalne organizacje dobroczynne, m.in. hospicjum dziecięce Świetlikowo, prowadzony przez Caritas ośrodek św. Faustyny. Wydarzenia zaplanowane są do godziny 18.

W związku z obchodami od godziny 9 do 19 wyłączona zostanie z ruchu ulica Edukacji, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Fitelberga/Filaretów a skrzyżowaniem z ulicą Elfów.

guzik chołomiej jazz quintet

Może Cię zainteresować:

Kolaż światowego folku w jazzowym stylu - piątkowa scena nad jeziorem w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/07/2023

wnętrze kościół ducha świętego tychy

Może Cię zainteresować:

Co w Tychach na urodziny Metropolii? Dwa dni wycieczek ze sportem, sztuką i muzyką

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/06/2023

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Pościg za Czechem bez prawa jazdy przez tyskie tereny przemysłowe

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/07/2023