Tyskie parkingi wielopoziomowe już ogólnodostępne. Sprawdź nowe taryfy za parkowanie

Zmieniły się zasady użytkowania dwóch tyskich parkingów wielopoziomowych. Zmienił się regulamin oraz charakter parkingu. Od teraz jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Wielopoziomowe parkingi Park&Ride w Tychach, znajdujące się przy dworcu PKP oraz stacji kolejowej Tychy Lodowisko zostały udostępnione wszystkim kierowcom, nie tylko tym korzystającym z kolei.

– Dotychczas oba obiekty funkcjonowały w oparciu o system Park&Ride i mogli z nich korzystać wyłącznie Ci kierowcy, którzy planowali dalszą podróż pociągiem. Obecnie parkingi są już ogólnodostępne, a to oznacza, że każdy może pozostawić tam swój samochód. Co ważne, parkingi nie utraciły swojej funkcji Park&Ride i nadal są istotnym elementem wdrażanego w Tychach modelu zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Nowe opłaty za postój na wielopoziomowych parkingach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował o nowych taryfach za parkowanie w tyskich obiektach wielopoziomowych. Pozostaje darmowy postój przez pierwszych 12 godzin dla osób korzystających z biletu kolei taryfy pomarańczowej. Pozostali kierowcy zapłacą za pierwsze 12 godzin parkowania 2 złote. W przypadku pozostawienia samochodu na kolejne rozpoczęte 12 godzin opłata wynosi 10 złotych niezależnie od posiadania biletu kolei.

Dużą zmianą jest wprowadzenie opłaty nocnej. Obowiązuje od 24.00 do 03.00 i wynosi 10 złotych. – Rozwiązanie to zastosowano, ponieważ niektórzy kierowcy wykorzystywali lukę w regulaminie i przeparkowywali swój pojazd przed upływem 12 godzin. Skutkowało to ciągłym postojem bez opłaty – informują pracownicy MZUiM Tychy.

W obiektach jest też możliwość darmowego postoju przez 30 minut. W biletomacie wystarczy zaznaczyć opcję odbioru pasażera z pociągu.

Abonament

Miasto wprowadziło także opcję abonamentu. Są dostępne dwa bilety długoterminowe, miesięczny za 200 złotych oraz kwartalny za 500 złotych. Stawki zostały ustalone w oparciu o średnie ceny biletów obowiązujących w podobnych obiektach w innych miastach.

Cennik tyskich parkingów wielopoziomowych

Pasażerowie szybkiej kolei regionalnej z biletem pomarańczowym

  • Pierwsze 12 godzin – za darmo (od 03.00 do 24.00)
  • Każde kolejne rozpoczęte 12 godzin – 10 złotych

Pozostali kierowcy

  • Pierwsze 12 godzin – za darmo (od 03.00 do 24.00)
  • Każde kolejne rozpoczęte 12 godzin – 10 złotyh
  • Bilet miesięczny – 200 złotych
  • Bilet kwartalny – 500 złotych

Osoby odbierające pasażera pociągu

  • Pierwsze 30 minut – za darmo
Zalane pomieszczenie na poziomie -4

Może Cię zainteresować:

Podziemny "basen" za 40 milionów złotych! Natura wygrała z miastem?

Autor: Tomasz Stankiewicz

09/08/2021

P&R Tychy PKP

Może Cię zainteresować:

Dyrektor MZUiM Tychy potwierdził! Tyskie wielopoziomowe parkingi będą ogólnodostępne

Autor: Tomasz Stankiewicz

18/10/2021

L

Może Cię zainteresować:

Nowe zasady wjazdu na parkingi wielopoziomowe. Rejestracja zamiast karty wjazdu

Autor: Tomasz Stankiewicz

20/12/2021