Tyskie „zdolniachy” nagrodzone. Stypendia, nagrody i gala w Mediatece

W poniedziałek (20 listopada) w Mediatece odbyła się gala, podczas której wybijający się osiągnięciami w nauce, sztuce bądź sporcie uczniowie tyskich szkół odebrali nagrody i wyróżnienia. Ponad 50 uczniów otrzymało prezydenckie stypendia.

Gwoździem programu honorującej sukcesy uczniów w poprzednim roku szkolnym uroczystości było przyznanie wyróżnień pięćdziesięcioro pięciorgu „Tyskim Orłóm” (połączone ze stypendiami prezydenta miasta) oraz dziesięciorgu „Liderów Zawodu” (za znaczące osiągnięcia w kształcenu zawodowym). Wśród nagród znalazły się m.in. bony na kursy językowe i do galerii handlowej Gemini Park i wejściówki do Parku Wodnego Tychy.

Dyplomy otrzymali także uczniowie szkół, którzy zostali wyróżnieni stypendiami rządu i samorządu wojewódzkiego. 63 uczniów zostało ponadto docenionych za wyniki sportowe i osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wśród nich wymienić można 13 laureatów konkursów przedmiotowych, dwóch laureatów i trzech finalistów olimpiad przedmiotowych oraz pięciu uczniów indywidualnie i dwie grupy uczniów-laureatów prestiżowych konkursów na poziomie województwa i wyższym.

W kategorii osiągnięć i sukcesów sportowych wyróżnionych zostało 23 uczniów. W kategorii osiągnięć i sukcesów artystycznych wyróżniono 16 uczniów za osiągnięcia indywidualne, oraz dwa zespoły taneczne, które otrzymały co najmniej 3 nagrody lub pierwsze miejsca w prestiżowych konkursach artystycznych o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

"Dzień świra", Teatr Ateneum w Warszawie

Może Cię zainteresować:

Dzień świra na dobry początek. . Od wtorku 49. Tyskie Spotkania Teatralne

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/11/2023

Śląskie Prometeusze 2022

Może Cię zainteresować:

Kolejny Prometeusz wędruje do Tychów. Wręczono nagrody dla śląskich pracowników socjalnych

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/11/2023

Bogdan Białowąs

Może Cię zainteresować:

Tychy mają nowego p.o. prezydenta. Komisarz Białowąs ma zostać do wyborów w 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/11/2023