Voo Voo kontra AUKSO w tyskiej Mediatece. Drugie spotkanie kameleonów

W piątek (24 marca 2023 r.) tyska Mediateka będzie gościć pionierski zespół alternatywnego rocka Voo Voo. Kultowa formacja Wojciecha Waglewskiego wystąpi z tyską orkiestrą kameralną w ramach cyklu AUKSO Modern.

MCK Tychy
voo voo

Voo Voo to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów eksperymentujących na pograniczu rocka, folka i jazzu. Grupa istnieje od 1985 roku, a jej charyzmatyczny lider zdołał odcisnąć swoje piętno na polskiej scenej alternatywnej również w ramach innych inicjatyw.

W ten piątek wtórować im będzie tyska orkiestra kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia, która również słynie z zamiłowania do oryginalnych i śmiałych aranżacji różnych gatunków. To zresztą nie pierwszy ich wspólny występ -

AUKSO i Voo Voo siedem lat temu reinterpretowali w sali katowickiego NOSPR album 21

Teraz przyszedł czas sprawdzić się przed tyską publiką. Koncert z cyklu AUKSO Modern promuje płytę podsumowującą dotychczasowe 35 lat działalności Voo Voo. Nazwa albumu - Nabroiło się - odnosi się do wpływu, jaki zdołała wywrzeć na rodzimej scenie działalność projektu Wojciecha Waglewskiego i spółki.

Wojciech Waglewski pojawi się niedługo w mieście także w innej roli - będzie bowiem jednym z jurorów tegorocznej edycji konkursu debiutujących zespołów Nowa Fala Tyskich Brzmień.

Jego zespół ma rodowód w supergrupie Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Ten projekt, złożony z członków m.in. Breakoutu, Perfectu czy Klanu "cierpiał" na nadmiar osobowości i związane z tym nieporozumienia - wybitni rockmani musieli się więc pożegnać. Gitarzysta tego składu stworzył następnie projekt przeplatający muzykę świata z rockowymi patentami i dużą ilością improwizacji.

Voo Voo to pomysł na życie. Grupa ludzi połączonych chęcią uprawiania muzyki, dzięki której poznajemy nowych, niesamowitych ludzi – opisywał niegdyś swój zespół Waglewski.

Voo Voo wystąpi w piątek w składzie Wojciech Waglewski (gitara, wokal),Mateusz Pospieszalski (instrumenty dęte, instrumenty klawiszowe), Karim Martusewicz (kontrabas, gitara basowa) oraz Michał Bryndal (perkusja).

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w audytorium Mediateki. Zakupione na pierwotny termin (4 marca) bilety zachowują swoją ważność; pozostali zainteresowani mogą je nabyć w cenie 50/80 złotych w sieci Ticketmaster oraz w Mediatece na godzinę przed koncertem.

Dla tych zagrają 2022 2

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono ramy Nowej Fali Tyskich Brzmień 2023. Pod hasłem "Dla Tych zagrają" wystąpi świeża krew

Autor: Arkadiusz Korejwo

03/03/2023

Baranovski

Może Cię zainteresować:

W sobotę aż trzy mocne koncerty w Tychach. OSTR, Baranovski i Śląska Grupa Bluesowa

Autor: Redakcja

15/02/2023