Władze Tychów pytają mieszkańców o rowerową szosę do Katowic

Władze Tychów prowadzą konsultacje społeczne w sprawie jednego z
odcinków tzw. Velostrady, która ma przebiegać od Czułowa dołącznika w Katowicach-Giszowcu. Do 18 stycznia można zgłaszać pisemne wnioski i uwagi, wyznaczono także dzień dyżuru w zarządzie ulic i mostów.

UM Jaworzno
FffMieszkańcy mogą konsultować się z MZUiM poprzez formularz dostępny na stronie urzędu, który można składać pisemnie lub e-mailem (m.godzik@mzuim.tychy.pl). Wątpliwości można ustalać pod numerem 32 227 70 06/07 (wew. 31) lub osobiście w dniu przeznaczonego na to dyżuru (15 grudnia od 9 do 11) w siedzibie przy Budowlanych 59.

Przebieg rowerowej autostrada w Tychach

Tyski odcinek velostrady numer 3 ma przebiegać wzdłuż ulicy Katowickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Palmową do zjazdu z Beskidzkiej (DK 86), a następnie terenem leśnym wzdłuż niej do wiaduktu na granicy Tychów i Katowic, a następnie skręcać ma na zachód w tereny leśne. Trasa ma prowadzić wyłącznie po zachodniej stronie Katowickiej i Beskidzkiej.

Droga ma mieć cztery metry szerokości z lokalnyprzewężeniami do trzech; przy okazji przebudowane zostaną też chodniki, odcinek zostanie też doświetlony i wyposażony w kanalizację deszczową. To wszystko uzupełniać mają nasadzenia zieleni, która będzie służyła również jako bariera przed hałasem.

Wzór formularza kontaktowego oraz dodatkowe informacje, w tym graficzne plany, dostępne są na stronach tyskiego samorządu (link).

Velostrada w jaworznie

Może Cię zainteresować:

Velostrada Tychy-Katowice: ruszył przetarg, do końca roku projekty budowy rowerowych ,,ekspresówek"

Autor: Redakcja

04/01/2023

Michał Kasperczyk Tychy

Może Cię zainteresować:

Oficer Rowerowy Miasta Tychy: Przewidziane są stacje rowerowe na każdym osiedlu

Autor: Tomasz Stankiewicz

23/06/2022

MZUiM Tychy

Może Cię zainteresować:

Do końca roku DK 44 w Tychach będzie poszerzona w kluczowym miejscu

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/10/2023