Z zadrą w sercu. Polski jazz z lat 30. i 40. w Mediatece

W sobotę (2 grudnia) tyska Mediateka zakołysze się od tanecznych dźwięków ery patefonu - jazzband Młynarski-Masecki wraca do miasta, by zaprezentować repertuar sięgający bez zbędnego przerabiania po materiał, który wprawiał kiedyś najlepsze nocne lokale w szał.

materiały promocyjne
Młynarski Masecki Jazz BandPolski jazz był ciekawym i ważnym zjawiskiem już w czasach, gdy twŻrcy pokroju Krzysztofa Komedy czy Tomasza Stańki dopiero przychodzili na świat. Przypomnieć o tym chcą muzycy tyskiej orkiestry kameralnej AUKSO, którzy zaprosili jazzmanów z projektu Młynarski-Masecki do wspólnego wykonania historycznych utworów z lat zaraz przed drugą wojną światową, gdy towarzyska śmietanka zamawiała w klubach obok wódki i zakąski porywiste „foksy” i tanga.

Naprawdę duży big-band

Do tyskich kameralistów dołączą Jan Młynarski - muzyk zajmujący się zazwyczaj perkusją, ale prezentujący w tej odsłonie „charakterny” klasyczny jazzowy wokal - oraz wytrawny pianista Marcin Masecki. Razem z pełna orkiestrą kameralną stworzą niezwykle „przerośnięty” big-band. Projekt tych dwóch panów gościł już na tej scenie - teraz powraca do Mediateki z drugim albumem „Płyta z zadrą w sercu” poświęconym repertuarowi retro.

Trudno będzie usiedzieć w miejscu, gdy zabrzmią „Yo-Yo”, „Abram, ja ci zagram!” czy „Miss Mary” rozpisane na kilkunastoosobowy skład - czytamy w oficjalnej „zajawce” koncertu.

Bilety w cenie 70/200 złotych dostępne online w sieci Ticketmaster lub w Mediatece Ina godzinę przed koncertem).

"Kopyta w górę" - mikołajkowy spektakl dla dzieci

Może Cię zainteresować:

Musicalowy Mikołaj odwiedzi 3 grudnia tyską Mediatekę

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/12/2023

"Koncert światła"

Może Cię zainteresować:

Ewangelicy z Tychów zapraszają wszystkich na weekend u siebie

Autor: Arkadiusz Korejwo

01/12/2023

Tyski Klub Fotograficzny KRON 1978-1983 - wystawa

Może Cię zainteresować:

Unikatowe zdjęcia czarnego Śląska - premiera nowego fotoalbumu

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/11/2023