Zapomniany tyski park ma wypięknieć. Miasto pyta o pomysły zmian

Tyskie służby komunalne przymierzają się do rewitalizacji zaniedbanego Parku Łabędzi nieopodal kościoła św. Krzysztofa. Mieszkańcy są zapraszani do kontaktu i na konsultacyjne spacery, podczas których można składać propozycje prac.

UM Tychy
Park Łabędzi

Park Łabędzi mieszczący się w obrębie osiedla F jest obecnie jednym z bardziej zaszytych i obecnie najbardziej zaniedbanym spośród terenów zielonych w śródmieściu Tychów. Nie należy go mylić z goszczącym stawy i ptactwo wodne Parkiem Północnym. Ten rozpoczyna się przy Edukacji naprzeciwko Żyrafy. Park Łabędzi to teren między ulicami Niepodległości, Beskidzką i terenami parafii św. Krzysztofa oraz szpitala wielospecjalistycznego.

TZUK proponuje zainteresowanym mieszkańcom uczestnictwo w tzw. spacerach badawczych

W ich ramach architekci, zarządcy i użytkownicy parku będą wymieniali się uwagami i propozycjami przebudowy tego nieco zapomnianego, choć posiadającego potencjał obszaru zieleni. Robocze przechadzki po Parku Łabędzi potrwają około półtorej godziny i odbędą się w niedzielę 16 kwietnia o 10 rano oraz we wtorek 18 kwietnia w południe.

Wszystkie zebrane sugestie będą brane pod uwagę przy opracowywaniu koncepcji remontu parku. Po ich zebraniu Tyski Zakład Usług Komunalnych ma w planie dokładną analizę terenu pod kątem urbanistycznym, funkcjonalnym i przyrodniczym i oparte o nią warsztaty projektowe z ekspertami.

Projekt ma być następnie przedstawiony i przedyskutowany na spotkaniu z mieszkańcami w czerwcu. Powstała w ten sposób ostateczna koncepcja posłuży do rozpisania dokumentacji dla prac budowlanych i ogrodniczych w odnawianym parku.

Liczymy na Państwa udział w spacerach i spotkaniu konsultacyjnym. Państwa zdanie i opinia jest dla nas bardzo ważna - zapraszają urzędnicy z TZUK.

Obowiązuje limit miejsc i zapisy, które prowadzone są mailowo (k.kula@tzuk.tychy.pl) do 13 kwietnia. Na ten adres można też przesyłać uwagi niezależnie od udziału w studyjnym spacerze.

Tychy zieleń

Może Cię zainteresować:

Budzą się wiosenne atrakcje Tychów. Tężnia, fontanny i nasadzenia zieleni

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/03/2023

Plac konstytucji tychy

Może Cię zainteresować:

Plac przy kościele Chrzciciela wkrótce do remontu. Miasto bierze się za plac Konstytucji

Autor: Redakcja

17/01/2023