Pirat drogowy pędził DK 1 w Kobiórze z prędkością 158 km/h. Zarobił potężną karę

Prawie 160 kilometrów na godzinę miał na liczniku kierowca volkswagena, którego drogówka zatrzymała na krajowej „jedynce” w Kobiórze.

slaska.policja.gov.pl/
Radiowóz drogówki

„Uwagę policjantów drogówki zwrócił kierowca volkswagena” - tak o okolicznościach zatrzymania na krajowej „jedynce” w Kobiórze kolejnego pirata drogowego pisze śląska policja. W rzeczy samej kierowca musiał zwracać na siebie uwagę, gdyż w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, jechał 158 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział siedział 41-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Ponadto na jego konto trafiło dodatkowych 10 punktów karnych.

To nie pierwszy przypadek, gdy drogówka korzysta z nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym, zaostrzającej kary dla sprawców wykroczeń drogowych, by utemperować kierowców na DK 1 w Kobiórze. W styczniu 2500 zł i 10 punktów karnych otrzymał 51-letni kierowca bmw, który w tej miejscowości mknął z prędkością 172 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość była ograniczona do 100 km/h.

Na innych trasach regionu piratów drogowych tez zresztą nie brakuje. W marcu policjanci z rudzkiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który jadąc Drogową Trasą Średnicową, pędził 168 km/h w miejscu, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 70 km/h (24-latek otrzymał mandat karny 2500 zł i 10 punktów karnych), a niedawno mikołowska policja informowała o 2500 zł i 18 punktach karnych dla 28-letniego kierowcy, który wyprzedzał w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych w Orzeszu mając na liczniku w terenie zabudowanym prawie 100 km/h.

Ciężka noga to czasami też ciężki rachunek do zapłacenia, na państwowe konto.

ZOBACZ TEŻ:

Odkryty basen w Tychach

Może Cię zainteresować:

Odkryty basen w Tychach. Zobacz na archiwalnych zdjęciach jak wyglądał!

Autor: Tomasz Stankiewicz

11/06/2022

Pocztówki z Tychów

Może Cię zainteresować:

Tychy na pocztówkach z XX wieku. Basen, zieleń i… Browar Książęcy

Autor: Tomasz Stankiewicz

09/06/2022