Zioła, kwiaty i udogodnienia zawitały na majówkę przy głównym placu osiedla C

Majówka tuż tuż, a tyskie służby komunalne chwalą się zakończeniem renowacji skweru przy Skłodowskiej-Curie. Miniaturowy park otoczony zabudową z lat 50. to kolejna popisowa robota miejskich ogrodników.

Tyski Zakład Usług Komunalnych
Plac Curie osiedle C Tychy


Samorząd Tychów wzbudza różne kontrowersje, jednak któż nie lubi eleganckiej miejskiej zieleni? Tutejszym włodarzom należy oddać, że konsekwentnie dbają o przywracanie mieszkańcom nadgryzionych zębem czasu i gorszej prosperity terenów wypoczynkowych. Najnowszą realizacją jest duży skwer przy szkole podstawowej w sercu osiedla C.

Skwer bałuckiego cienista 5

Może Cię zainteresować:

Rozdeptany skwer między osiedlami B i C zyska drugie życie. Będzie przestrzeń do rekreacji

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/04/2023

Zwraca uwagę szczególnie przemyślana zieleń. Oprócz niej wymieniono infrastrukturę, a wokół okrągłego placyku w centrum skweru stanęły stylowe ławki w kształcie łuków i stoliki dla miejskich biwakowiczu i szachistów.

Zioła i kwiaty zamiast betonozy

Szczególnie zmienił się mały placyk od strony Grota-Roweckiego zamieniono w wonny zagajnik zielno-kwiatowy - tak zwany ogród sensoryczny. Główna alejka natomiast zamaiła się pasami roślinności, gdzie swoją porę kwitnięcia mają właśnie rośliny cebulowe - żonkile, narcyzy czy tulipany.

Nasadzenia mają być tu zmieniane zgodnie z sezonem. Zadbano także o krzewy i byliny - z pietyzmem wylicza je Tyski Zakład Usług Komunalnych:

[Nasadzenia] składają się z roślin kwitnących o zróżnicowanej strukturze i przebarwiających się w różnych okresach. Wśród roślin odnaleźć można: barwinka pospolitego, przywrotnika miękkiego, zawilce, bergenię sercowate, a także krzewy kalin, hortensji, trzmieliny oskrzydlonej, trzmieliny pospolitej oraz bzu czarnego - krótka lekcja botaniki w wykonaniu specjalistów z TZUK.
Park Łabędzi

Może Cię zainteresować:

Zapomniany tyski park ma wypięknieć. Miasto pyta o pomysły zmian

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/04/2023

Tychy tężnia

Może Cię zainteresować:

Po zimowej przerwie znów działa tężnia w Tychach

Autor: Redakcja

02/04/2023

Parking dąbrowskiego tychy

Może Cię zainteresować:

Nieczynny parking przy Dąbrowskiego zmieni się w skwerek pełen zieleni i udogodnień

Autor: Redakcja

17/01/2023