[INFOGRAFIKA] Raport o stanie Tychów: co zmieniło się w 2023 roku?

Podczas sesji Rady Miasta Tychy 20 czerwca przedstawiono raport o stanie gminy za 2023 rok, a prezydent Maciej Gramatyka uzyskał absolutorium i wotum zaufania. Na udostępnionych przez UM grafikach można znaleźć przekrojowe dane na temat działalności władz miasta w zeszłym roku.

W trakcie czwartkowej sesji tyscy radni rozpatrzyli raport o stanie m.in. gospodarki komunalnej, inwestycji i sytuacji demograficznej w mieście za okres poprzedniego roku.

Obok zatwierdzenia sprawozdań finansowych i budżetowych, pozytywne rozpatrzenie raportu było podstawą do udzielenia przez radę absolutorium i wotum zaufania prezydentowi Tychów Maciejowi Gramatyce.

- To absolutorium za zeszły rok, kiedy funkcji prezydenta nie pełniłem, choć byłem częścią jego zespołu, więc chciałem pogratulować senatorowi, byłemu prezydentowi Tychów Andrzejowi Dziubie, bo w olbrzymiej części to absolutorium dla niego, a także dla byłej Skarbniczki - Urszuli Dryki, która nad zeszłorocznym budżetem pracowała wraz z całym zespołem - mówił w obecności wspominanych Gramatyka.

Raport o stanie miasta Tychy w 2023

Z udostępnionych przez urząd miasta infograficznych slajdów (znajdziecie je w galerii tego artykułu) dowiedzieć można się zarysów przedstawianego dokumentu. Wynika z niego, że sytuacja demograficzna w mieście nadal się pogarsza za sprawą mniejszej liczby narodzin rejestrowanych w gminie oraz wyprowadzkom, głównie do największych metropolii. Ciekawym faktem jest przewaga 11:1 stałych przeprowadzek z Katowic do Tychów w porównaniu z kierunkiem odwrotnym (770 do 73 osób); mimo tego Tychy formalnie mają już zaledwie 115 tysięcy mieszkańców.

Na grafikach można też dowiedzieć się o realizowanych przez samorząd i zależne od niego spółki i instytucje inwestycjach i poznać rozmaite statystyki dotyczące m.in. spraw socjalnych, komunikacji miejskiej, budżetu czy oświaty oraz informacje o szczególnych zeszłorocznych wydarzeniach na terenie gminy.

Boisko MO Si R w Tychach ulica Andersa

Może Cię zainteresować:

Tychy: 24 godziny nieprzerwanego futbolu dla Świetlikowa

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/06/2024

In The Silesian Sky 2024

Może Cię zainteresować:

Balony, Big Cyc, I Daniec. Atrakcje na początek wakacji w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/06/2024

GKS Tychy - trening

Może Cię zainteresować:

Co tam, panie, w tyskim GKS-ie? Sparingi, terminarz ligi, karnety i prezenty dla jubilatów

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/06/2024