Tyskie dożynki 2023 na Wartogłowcu 27 sierpnia

Gospodarze ze wszystkich dzielnic Tychów zapraszani są na tradycyjną imprezę dożynkowa, która odbędzie się w niedzielę (27 sierpnia) na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w dzielnicy Wartogłowiec.

Dożynki - chleb

Tychy do lat 30. XX były „wielką wsią” z wieloma rolniczymi przysiółkami, a wraz z urbanizacją miasto wchłonęło także rozległe tereny agrarne, dzisiejsze wschodnie dzielnice miasta. Organizowanie miejskich dożynek jest w tym nowoczesnym mieście jak najbardziej na miejscu. W tym roku odbędą się one na terenie parafii kościoła pw. św. Józefa Robotnika na Wartogłowcu - niegdyś jednym z rzeczonych przysiółków.

Po dziękczynnej mszy dożynkowej o godzinie 11 gospodarze uczczą swe plony podczas biesiady na terenie szkoły sportowej przy Oświęcimskiej 61. O godzinie 15 nastąpi tam tradycyjne przekazanie chleba, a po nim festyn z muzyką na żywo i rodzinnymi animacjami.

Edukacyjno-rozrywkowy Teatr Belfegor wystawi spektakl dla dzieci ze znanym z przygodowych książek Kotem Cukierkiem w roli głównej. Na dzieci czekają też konkursy (w tym konkur śląskiej mowy), zabawy plenerowe itp. atrakcje; młodzież ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego pochwali się umiejętnościami. Dorośli będą mogli natomiast skosztować wiejskich specjałów w strefie gastronomicznej, Impreza potrwa planowo do godziny 22.

Organizatorem tegorocznych tyskich dożynek jest rada osiedla Wartogłowiec i MCK Tychy.

Jakub Mariańczyk i Jan Kanty Mikosz

Może Cię zainteresować:

Finalna tyska niedziela z fortepianem - Chopin i okolice na dwie i cztery ręce

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/08/2023

Stare Tychy wydry na Rynku

Może Cię zainteresować:

Łowcy.B na tyskim Rynku i wilkowyjski festyn zakończą wakacje

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/08/2023

"Boscy" (2021)

Może Cię zainteresować:

Satyryczny „film o filmie” z plejadą gwiazd w ogrodzie MCK Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/08/2023