Nasze podsumowanie 2021 roku. Tym żyli tyszanie!

Zapraszamy na przegląd wiadomości, które najbardziej ciekawiły Czytelników w ciągu ostatnich miesięcy. Które artykuły cieszyły się wyjątkową popularnością?

Podsumowanie Tychy

Pożegnaliśmy 2021 rok. Był to bez wątpienia czas dużych zmian i oczekiwań. Mieliśmy nadzieję, że minione miesiące okażą się lepsze niż burzliwy 2020 rok. Czy stało się tak w rzeczywistości? Co ciekawego przydarzyło się w naszym mieście? Jakie tematy budziły zainteresowanie tyszan?

Styczeń

Rok rozpoczęliśmy od informacji związanej ze zdrowiem. Okręgowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tychach przy ul. Fitelberga 71 została wyposażona w nowoczesną karetkę typu C, która jest najbardziej zaawansowanym rodzajem ambulansu - ruchoma jednostka intensywnej opieki. Została skonstruowana i wyposażona do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów. Pojawiła się też informacja dotycząca przebudowy wiaduktu na ul. Grota Roweckiego.

Po Tychach będzie jeździć żółta karetka

Rusza przebudowa wiaduktu na stacji kolejowej Grota-Roweckiego


Luty

Na przełomie stycznia i lutego mieszkańcy zwrócili uwagę na zachowanie jednego z tyskich radnych, który w niecenzuralnych słowach wyrażał się o swoich politycznych przeciwnikach. W drugim miesiącu 2021 roku uwagę naszych Czytelników zwróciła informacja dotycząca podwyżek biletów za komunikację miejską

J**** PiS podczas Finału WOŚP w Tychach

Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej?


Marzec

Kolejny miesiąc przyniósł smutną informację o śmierci dwóch łabędzi w Parku Północnym. Na mapie tyskich placówek handlowych pojawił się też nowy sklep.

Łabędzie z Parku Północnego straciły życie przez ludzi

Otwarcie nowego sklepu

Kwiecień

Wiosną pojawiła się informacja dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej. ZTM zapowiedział uruchomienie metrolinii.

Autobusy metropolitalne wyjadą na ulice Tychów

Maj

W maju mieszkańców zbulwersowała informacja o ławce fotowoltaicznej, która stoi w jednym z tyskich rynków. Pojawiła się też smutna informacja o śmierci jednego z pracowników tyskiego zakładu.

Co wspólnego ma ławka z Budżetem Obywatelskim, czyli fotowoltaika w tyskim wydaniu

Śmierć w zakładach Nexteer Automotive w Tychach


Czerwiec

W tym miesiącu dużym zainteresowaniem cieszył się artykuł o tyskich kioskach. Zainteresowanie wzbudził też artykuł o nowym fotoradarze na DK 44. W czerwcu doszło też do uszkodzenia drzew na ul. Cyganerii.

Czy elektroniczne tablice będą lepszym rozwiązaniem niż tyskie infokioski?

Na Drodze Krajowej nr 44 w Tychach stanął fotoradar

Podczas remontu chodnika przy ul. Cyganerii doszło do zniszczenia korzeni drzew


Lipiec

Miesiąc powitaliśmy informacją o miejscach parkingowych przy Jeziorze Paprocańskim. W lipcu zakończył się też etap prac na wiadukcie w ciągu ulicy Grota Roweckiego.

Czy przy jeziorze będzie więcej miejsc parkingowych?

Kolejny etap prac zakończony

Sierpień

W środku wakacji pojawiła się informacja o nowym lokalu gastronomicznym w O. W. Paprocany. Światło dzienne ujrzała też informacja dotycząca podziemnego "basenu" na parkingu przy stacji PKP Tychy Lodowisko.

Czy przy Paprocanach pojawi się nowy lokal gastronomiczny?

Podziemny "basen" za 40 milionów złotych!

Wrzesień

Z początkiem roku szkolnego naszych Czytelników zainteresowała informacja dotycząca dyskryminacji w tyskich szkołach. Pod koniec miesiąca otwarto zajezdnię PKM Tychy.

Dyskryminacja w tyskich szkołach?

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej zajezdni PKM Tychy

Październik

Tym razem wydarzenie związane z koleją. Pojawiła się informacja, że w 2022 r. pociągiem pojedziemy z Tychów do Chorwacji. W tyskiej galerii handlowej Gemini Park Tychy pojawił się pierwszy na śląsku "książkowy paczkomat".

Z Tychów pociągiem do Chorwacji

Pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek


Listopad

Odnowiono dach na zameczku w Promnicach. W mieście pojawił się Punkt Pomocy Cudzoziemcom.

Odnowa na Zameczku Myśliwskim w Promnicach zakończona

Tychy uruchomiły pierwszy Punkt Pomocy Cudzoziemcom!


Grudzień

Rok skończyliśmy informacją o zmianie komendanta tyskiej policji oraz o V Tyskiej Wigilii dla Potrzebujących.

5 Tyska Wigilia dla Potrzebujących

Policja w Tychach ma nowego komendanta